Naujienos

Inovatyviausia įmone pripažintos AB Kaišiadorių paukštynas kokybės vadybos sistema – dar tobulesnė

Inovatyviausia įmone pripažintos AB Kaišiadorių paukštynas kokybės vadybos sistema – dar tobulesnė

Įmonių grupei „KG Group“ priklausanti paukščių auginimo ir vištienos perdirbimo įmonė AB Kaišiadorių paukštynas, 2013 m. pripažinta viena įnovatyviausių įmonių Lietuvoje, toliau tobulina kokybės vadybos sistemą. 2013 m. modernizavus vištienos išpjaustymo cechą, įmonė buvo sertifikuota pagal tarptautinio maisto saugos standarto „BRC Global Standard for Food Safety“ naujausią 6-ą versiją ir gavo aukščiausią – A lygio įvertinimą. Įmonę sertifikavo tarptautinė sertifikavimo kompanija UAB „Bureau Veritas Lit“. Nuolatos tobulindama gamybinius, maisto saugos ir kokybės vadybos procesus, įmonė pagal BRC standarto reikalavimus sertifikuojama jau 9 metus.

BRC Global for Food Safety standartas – labai vertinamas visoje Europoje, taip pat Afrikoje, Azijoje, Australijoje ir Amerikoje, kurio reikalavimus maisto gamintojams nustatė Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos tinklų konsorciumas („British Retail Consortium“). Pagal šį standartą sertifikuojami gamintojai, kurie gamina, sandėliuoja ir tiekia mažmeniniams prekybos tinklams bei kitiems gamintojams paruoštus maisto produktus.

Kaip teigia įmonių grupės „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys, „BRC Global Standard for Food Safety“ sertifikatas – svarbus įvertinimas tiek vietinėje rinkoje, tiek užsienyje, įrodantis, kad gamintojas yra patikimas ir gali tiekti kokybiškus bei saugius produktus ir užtikrina konkurencinį pranašumą prieš kitus gamintojus.

Kaišiadorių paukštynas pagal BRC standartą sertifikuojamas jau nuo 2005 m., o praėjusių metų pabaigoje po audito įmonė gavo aukščiausią A lygio įvertinimą pagal šiuo metu galiojančią 6-ąją šio standarto versiją.

„Pastaraisiais metais įgyvendinus ne vieną inovacijų diegimo projektą, pagerinti gamybos ir technologiniai procesai, taip pat modernizuotas vištienos išpjaustymo cechas, įdiegtos naujos gamybinės technologijos bei sukurtas naujų produktų asortimentas. Per dvejus metus į Kaišiadorių paukštyno modernizaciją investuota beveik 20 mln. Lt,” - teigia įmonių grupės vadovas.

Pasak T. Barščio, naujomis technologijomis gaminami produktai itin paklausūs eksporto rinkose, todėl didelis dėmesys ir reikalavimai keliami gaminamų vištienos produktų kokybei ir saugai. Įmonės kokybės ir maisto saugos vadybos sistemos auditas ir sertifikavimas - būtina sąlyga eksportuojant produkciją į Vakarų šalis.

Praėjusių metų pabaigoje įmonė pripažinta viena iš inovatyviausių įmonių ir pelnė apdovanojimą „Lietuvos inovacijų prizas 2013” Inovatyvios įmonės kategorijoje. “Inovacijų prizo” konkursą kasmet organizuoja Lietuvos inovacijų centras, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra bei remia Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija.

AB „Kauno Grūdai“ kartu su AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas sudaro vieną moderniausių ir ekonomiškai stipriausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje – įmonių grupę „KG Group“. Šiuo metu įmonių grupėje dirba daugiau nei 3000 darbuotojų.


Atgal