Naujienos

Vilniaus paukštynas mini 50-ies metų jubiliejų

Vilniaus paukštynas mini 50-ies metų jubiliejų

Šių metų spalio 23 d. paukščių auginimo ir vištienos perdirbimo įmonė AB Vilniaus paukštynas, įsikūrusi Rudaminoje, Vilniaus raj., mini 50-ies metų jubiliejų. Lietuvos paukštininkystės lyderė nuo veiklos pradžios augo stabiliai: gamybos apimtys padidėjo 25 kartus, na o lyginant pastarųjų dešimties metų pardavimo pajamas – jos išaugo penkis kartus.


Savo veiklą pradėjusi 1964 m., AB Vilniaus paukštynas buvo pirmoji paukščių auginimo įmonė Lietuvoje, kurios veikla išliko nepakitusi visu įmonės gyvavimo laikotarpiu - paukščių auginimas, perdirbimas ir vištienos produktų gamyba. Įmonėje plėtojama veislinių kiaušinių gamyba, viščiukų perinimas, mėsinių viščiukų (broilerių) auginimas.


Paskutinį dešimtmetį Vilniaus paukštyno pardavimo pajamos išaugo penkis kartus, kasmet augusios apie 15-20 proc. 2013 m. pardavimo pajamos buvo 17 proc. didesnės palyginus su 2012 m. ir siekė 321 mln. Lt. Na, o per 2014 m. tris ketvirčius jos siekė 264 mln. Lt ir buvo 10 proc. didesnės nei 2013 m. per tą patį laikotarpį.


Pasak įmonių grupės „KG Group“ valdybos pirmininko Tautvydo Barščio, per tuos 50 metų įvyko dideli pokyčiai paukštyno veikloje, vien viščiukų broilerių dabar yra išauginama 22,6 mln. per metus, lyginant su 1,4 mln. veiklos pradžioje.


„Pirmoji paukščių auginimo įmonė, tuomet vadinama Vilniaus paukščių fabriku, buvo viena garsiausių tuometinėje Tarybų Sąjungoje - apie įmonės istoriją pasakoja Tautvydas Barštys, - Veiklos pradžioje per metus buvo pagaminama apie 2000 tonų vištienos. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, buvo atlikti gamybiniai pertvarkymai bei įrengti nauji cechai – pradėta pusgaminių bei termiškai apdorotų gaminių gamyba.”


Vadovas pabrėžia, kad Lietuvoje yra ne daug įmonių, kurios išliko nuo Sovietų Sąjungos laikų. 1997 m. Vilniaus paukštyno prisijungimas prie lyderiaujančios įmonių grupės „KG Group” atvėrė dideles galimybes įmonei plėtotis toliau.


„Kai įsigijome paukštynus, daug kam atrodė, kad tai pražūtinga, mat tuomet žemės ūkio sektorius apskritai nebuvo populiarus. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai buvo pati geriausia verslo strategija, – teigia T. Barštys, - Apie 90-uosius praėjusio amžiaus metus paukštyno gamyba siekė apie 7000 t tonų per metus. Na, o šiandien šioje įmonėje gaminama beveik dešimt kartų daugiau – apie 50 tūkst. tonų įvairios vištienos produkcijos per metus. Produktų asortimentą sudaro 280 įvairių vištienos produktų, o daugiau nei prieš 40 metų paukštynas gamino vos 5 produktus, kurie buvo parduodami tik šaldyti,“ – apie įmonės istoriją pasakoja „KG Group“ vadovas.


Ženklūs pokyčiai Vilniaus paukštyne įvyko įgyvendinus projektus, kuriuos finansavo Europos Sąjungos fondai. Kai įmonė pradėjo veikti, joje dirbo vos keli darbuotojai. Įsibėgėjus gamybai, 1970 m. pabaigoje paukštyne dirbo 588 žmonės. Šiandien įmonėje įdarbinta virš 1200 darbuotojų. Šiais metais Vilniaus paukštynui suteikta vieša Lietuvos darbo biržos padėka ir įmonė buvo apdovanota nominacijoje „Už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose 2013 m.", kurioje užėmė pirmą vietą.


Pastaraisiais metais augo tiek įmonės pardavimo apimtys, tiek eksportas, kuris per pastaruosius metus augo apie penktadalį kasmet. Įmonės produkcija vertinama ne tik vietinėje rinkoje, bet ir užsienio šalyse: produktai iš vištienos eksportuojami į Europos ir Skandinavijos šalis, Baltarusiją ir kaimynines Baltijos šalis. Taip pat į Vietnamą, Honkongą, Grenlandiją bei Reunjono salą Indijos vandenyne ar Polonezijos salas. Įmonė atitinka tarptautinio standarto „BRC Global Standard for Food Safety“ reikalavimus, taip pat yra sertifikuota šviežios atvėsintos vištienos tiekėja restoranų tinklui KFC („Kentucky Fried Chicken“) Europoje.


„Nuolatos investuojame į gamybos modernizaciją ir modernias technologijas bei užtikriname gaminamų produktų kokybę. Todėl esame pripažinti tiek Lietuvos, tiek eksporto rinkose. Ateityje toliau tobulinsime gamybos technologijas ir plėsime vištienos produktų asortimentą,“ – apie ateities planus pasakoja įmonių grupės vadovas.


AB Vilniaus paukštynas yra pelniusi ne vieną nacionalinio prizo „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimą, „Lietuvos metų eksportuotojo“ vardą, taip pat „Sėkmingai dirbančios įmonės“ apdovanojimą. AB Vilniaus paukštynas virtos dešrainių dešrelės „Hot-Dog“ pelnė „Populiariausios prekės 2013” apdovanojimą.


AB „Kauno Grūdai“ kartu su AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas ir joms priklausančios dukterinės įmonės sudaro vieną moderniausių ir ekonomiškai stipriausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje – įmonių grupę „KG Group“.

 


Atgal