Straipsniai, patarimai

Helovyno užkandžiai pagal virtuvės šefą Ruslaną Bolgovą

Helovyno užkandžiai pagal virtuvės šefą Ruslaną Bolgovą

Artėja Helovyno šventė, ypač pamėgta aštraus pojūčių mėgėjų, tų, kurie mėgsta nustebinti ne tik save, bet ir kitusįvairiausiais pokštais, kostiumais, žaidimais, na ir žinoma – Helovyno patiekalais. Kuo nustebinti draugus? Į šį klausimą mums atsako virtuvės šefas Rusalnas Bolgovas, kuris visuomet vadovaujasi nuostata, kad „maistas turi būti apgaulingai paprastas, jaudinamai žavus ir nepriekaištingai sveikas...“.

Puikiai žinome, kad Helyvonas – ne tik vaiduoklių šventė. Neatsiejamas šios šventės simbolis - moliūgai. Juos virtuvės šefas siūlo naudoti papuošimui ar net pagaminti iš jų indus patiekalams. Antai aštraus skonio mini kukuliukai iš mėsos faršo ar aštrūs vištienos piršteliai puikiai įsikurs tokiame dubenyje.

„Helovyno patiekalai turėtų būti aštraus skonio, nes ši šventė – aštrių pojūčių mėgėjams! – pasakoja virtuvės šefas, - Tokius pojūčius galite pajausti ne tik šėldami, bet ir skaniai užkandžiaudami. Vienas iš patiekalų, kuris itin sušildo – pertrinta moliūgų sriuba su parūkyta vištiena, paskaninta Tabasko padažu. Šiai šventei puikiai tinka įvairios tortilijos, buritos, taip pat trapios tešlos Kiš lorenai (Quiche Lorraine), kurių įdarui galite panaudoti tiek daržoves, tiek parūkytą mėsytę.“

Ruslanas Bolgovas pasakoja, kad karštai rūkyta vištiena labai tinka Helovyno patiekalams, nes gaminiai turi labai įdomų ir apetitą keliantį dūmo kvapą bei skonį, be to, ši mėsa yra labai minkšta. Žinoma, patiekalams paskaninti jos nereikia daug.

Vaiduoklių šventės patiekalai turi būti labai spalvingi: daug oranžinės ir raudonos spalvos, o jas išgauti padės ne tik aukso rudumo mėsa, bet ir daug spalvingų daržovių.

Na, o gėrimas – žinoma pomidorų sultys! Kad jos būtų aitresnės, pabarstykite šiek tiek pipirų, druskos, įpilkite kelis lašelius Tabasko padažo,galite įspausti ir citrinų sulčių, o į stiklinę įdėkite šiaudelį bei saliero stiebą. Lai tai būna nealkoholinė „Kruvinoji Meri“!

Šį kartą virtuvės šefas dalinasi paprasto, betlabai skanaus užkandžio receptu. Tai įvairių skonių mažieji mėsainiai sugardžiai paruoštomis daržovėmis ir karštai rūkyta vištienos šlaunelių mėsa.

  Aštrūs Helovyno mėsainiai su rūkyta vištiena (receptas 4 mini mėsainiams) 


Atgal