Straipsniai, patarimai

Metų interjero apdovanojimuose maisto kūrinys iš Vilniaus paukštyno vištienos

Metų interjero apdovanojimuose maisto kūrinys iš Vilniaus paukštyno vištienos

Jau vienuoliktus metus iš eilės portalo interjeras.lt organizuojamas konkursas „Metų interjeras/Auksinė paletė‘15“ tapo gražia tradicija ir varžytuvėmis, kuriose paaiškėja geriausi Lietuvos architektai ir interjero dizaineriai. Įspūdinga apdovanojimų ceremonija kovo 11-osios išvakarėse vyko naujajame biurų pastate K29 Vilniuje, na o gurmanišką furšeto valgiaraštį papuošė virtuvės meistro Daliaus Aleksiejevo maisto kūrinys iš Vilniaus paukštyno vištienos.

„Lietuviški darbai kasmet vis labiau stebina savo aukštu profesionalumu“, – vieno iš žiuri narių, architekto Bryan Messana žodžius citavo konkurso sumanytojas ir organizatorius interjero dizaineris Vytautas Gurevičius.

Šiemet konkursui „Metų interjeras/Auksinė paletė‘15“ buvo pateikta beveik 200 interjerų. Iš viso dalyvavo 98 autoriai arba kolektyvai. Jie varžėsi trijose pagrindinėse kategorijose: geriausio privataus, visuomeninio ir biuro interjero. Be to, konkurso rėmėjai įsteigė 10 papildomų specialių nominacijų, kurių nugalėtojai taip pat apdovanojami „Auksinėmis paletėmis“, kurios pelnytai vadinamos lietuviškais interjerų „Oskarais“.

Po ceremonijos visi svečiai buvo pakviesti į naująją Miele virtuvės studiją, kurioje jų laukė „Trinity“ restorano šefo Daliaus Aleksiejevo maisto kūrinys iš lietuviškos Vilniaus paukštyno vištienos. „Visi susibūrimai anksčiau baigdavosi virtuvėje, todėl ir šiemet nusprendėme taip pasielgti. Svečiai puikiai įvertino virėjų pastangas ir buvo maloniai nustebinti išskirtinėmis vokiškos technikos galimybėmis“, - sakė renginio organizatoriai.

Daliaus Aleksiejevas iš vištienos gamina dažnai, mėgstamiausias jo gaminamas patiekalas – vištienos šlaunelių „Confit” Na, o šiam renginiui jis pasirinko gaminti taip pat prancūzišką patiekalą - vištienos suktinuką, vadinamą „Roullade”, kuriam pagaminti jis panaudojo visas viščiuko dalis.

„Kiekvieną suktinuką gaminau iš viso viščiuko išklotinės ir vištienos krūtinėlės, o viską pertepiau iš kitų viščiuko dalių paruoštu faršu,“ - apie patiekalo gaminimą pasakoja virtuvės šefas.
Iš pradžių jis paklojo odos išklotinę, ją ištepė paruoštu faršu, tada uždėjo vieną krūtinėlę, vėl ištepė faršu, ir tuomet uždėjo antrą krūtinėlę. Tuomet susuko ritinėlį. Tokie ruošiniai buvo verdami gan žemoje – 63 laipsnių temperatūroje apie valandą. Pasak Daliaus, taip verdant visos sultys išlieka viduje, o mėsytė būna pilnai termiškai apdorota iki vidurio. Vėliau atvėsinti suktinukai „Roullade” buvo kepami karštuose anties taukuose ir patiekti renginio svečiams su ypatingu garnyru: naminiu trumų majonezu, bok-čoi kopūstu, perliniu kuskusu su spanguolėmis ir specialiu aštrintos karamelės padažu.


Atgal